Masz pytanie?
Subskrypcja

Nabór do sekcji

Iniversitas Cantat 2019

ZA NAMI CZYLI GALERIA WYDARZEŃ » Iniversitas Cantat 2019

2019-05-07 19:00

 

Chór Uniwersytetu Wschodniego Michigan, Stany Zjednoczone
Dyrygent: Dr. Brandon Johnson

Założony w 1880 roku, renomowany Chór Uniwersytetu Wschodniego Michigan to pięćdziesięcioosobowy zespół mieszany, którego członkowie wybierani są podczas przesłuchań spośród najlepszych śpiewaków kampusu uniwersyteckiego, zamieszkiwanego przez 22 tysiące osób. Chór dba o najwyższy poziom artystyczny wykonywanych utworów, niezależnie od tego, czy wykonuje renesansową mszę, afroamerykański spiritual czy też arcydzieło wokalno-instrumentalne.
Ostatnie koncerty i wyróżnienia w 2018 roku to: występ podczas Konferencji Środkowo-Północnego Oddziału Amerykańskiego Stowarzyszenia Dyrygentów Chóralnych (ACDA), specjalny koncert z Andreą Bocellim i Orkiestrą Symfoniczną Detroit, koncert w Carnegie Hall w ramach Narodowego Chóru Reprezentacyjnego oraz występ podczas konferencji Michigan Music, a w 2017 roku – występ podczas gali finalistów konkursu chóralnego American Prize oraz koncert w trakcie jesiennej konferencji ACDA. Oprócz corocznych występów w rodzimym stanie Michigan, chór dużo koncertował w innych stanach USA oraz w Meksyku i w krajach Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii.
Śpiewacy Chóru UWM utrzymują najwyższy poziom wykonawstwa zarówno wtedy, gdy występują w prestiżowej Carnegie Hall, jak i na zwyczajnej próbie

Śpiewacy chóru:
 
SOPRANY:
Alissa Amell, Salma Bawardi, Kathleen Cicero, Karen Cook, Sienna Ottenbreit, Rebecca Sims, Em Tennie, Brianna Timmer, Zoe Zdrojewski
ALTY:
Megan Anderson, Olivia Barnaclo, Amber Hoffman, Aydrianne Hofschild, Erin Jacobs, Samantha James, Kimberly Kang, Julie Kastelan, Kayla Kendall, Vanessa Kestner, Devyn Mitchell, Maddie Nemecek, Michelle Smith, Sydney Timmer
TENORY:
Ryan Bodary, Matt Cook, Josh Danielson, Geoffrey Kelm, Aaron Kempa, Stephen LaPalm, Nick Weston
BASY:
Jonathan Brant, Ryan Downing, Elijah Emmons, Austin Hadwick, Trevor Miner, Charlie Moynihan

Dr Brandon Johnson

Dr Brandon Johnson jest dyrektorem ds. działalności chóralnej na Uniwersytecie Wschodniego Michigan oraz dyrektorem artystycznym i dyrygentem Chóru Koncertowego Detroit. Dyryguje zawodowymi muzykami w wielu salach koncertowych w USA, a jednocześnie pracuje na szeroką skalę z uczniami w każdym wieku. W Stanach Zjednoczonych dyrygował w takich miejscach, jak Alice Tully Hall przy Lincoln Center, w sali koncertowej Kennedy Center, a w 2019 roku ponownie wystąpi w słynnej Carnegie Hall.
W uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród za działalność dydaktyczną i artystyczną. Jest laureatem Nagrody im. Ronalda W. Collinsa za działalność kreatywną, przyznawanej wybitnym pracownikom Uniwersytetu Wschodniego Michigan – najwyższego możliwego wyróżnienia indywidualnego na uniwersytecie. Otrzymał też nagrodę „Doskonałość w Dydaktyce” od Houghton College oraz jako wykładowca zainaugurował Horne-Blanchard Chair in Music, pierwszą rotacyjną profesurę w pełni ufundowaną przez darczyńców.
Chóry pod jego kierunkiem zaproszono do udziału w stanowych i regionalnych konferencjach Amerykańskiego Stowarzyszenia Dyrygentów Chóralnych  (ACDA) i Narodowego Stowarzyszenia Edukacji Muzycznej (NAFME). Studenci dyrygentury przygotowywani przez dr. Johnsona otrzymali zaproszenie do udziału w Krajowym Konkursie Dyrygenckim ACDA.
Dr Johnson studiował u niemieckiego dyrygenta Helmutha Rillinga i został wybrany do poprowadzenia laureata nagrody Grammy, zespołu Oregon Bach Festival Chorus and Orchestra. W ostatnich latach był zapraszany do dyrygowania takimi zespołami, jak: The Buffalo Philharmonic Orchestra Chorus, Buffalo Choral Artists, Continuo Arts Orchestra, Michigan Sinfonietta, Rochester Oratorio Society, Rochester Philharmonic Orchestra, Syracuse Symphony, Cordancia oraz The Southern Tier Symphony. Dr Johnson pracuje nie tylko z muzykami amerykańskimi, ale również ze śpiewakami z Austrii, Chin, Czech, Francji, Niemiec, Hongkongu, Węgier, Włoch, Kazachstanu, Rumunii, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii i Ukrainy. Działając aktywnie w środowisku dyrygentów, dr Johnson pełnił wiele funkcji w ramach ACDA, m.in piastował stanowisko przewodniczącego na stan Nowy Jork. Ponadto wspiera Stowarzyszenie Muzyki Wokalnej Stanu Michigan jako doradca ds. repertuaru wymaganego na poziomie szkoły średniej. Prowadził chóry reprezentacyjne oraz klasy mistrzowskie zarówno w kraju (Alabama, Iowa, Floryda, Georgia, Maryland, Michigan, Missisipi, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio i Pensylwania), jak i za granicą (Hong Kong, Węgry, Włochy). Z wielkim zaangażowaniem pracuje jako gościnny dyrygent, wykładowca oraz instruktor emisji głosu.

 

 

  
Facebook