Masz pytanie?
Subskrypcja

Nabór do sekcji

2015 - II turniej Grand Prix Grodziska

Sekcje » BRYDŻ SPORTOWY » 2015 - II turniej Grand Prix Grodziska

W piątek 10 lipca w CK-R Masarnia odbył się II turniej z cyklu Grand Prix Grodziska Wlkp. w brydżu sportowym. Cykl ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Brydża Sportowego w Grodzisku Wlkp. i Urząd Miejski przy współudziale CK-R Masarnia. Tym razem do turnieju zgłosiło się 13 par reprezentujących Poznań, Wolsztyn, Nowy Tomyśl, Kopanicę, Zbąszynek oraz 2 pary z Grodziska Wlkp. Na nieco mniejszą frekwencję niż w inauguracyjnym turnieju miała zapewne wpływ pora wakacyjna oraz rozgrywany w tym samym terminie Kongres Brydżowy w Sławie.

 

Rozegrano 13 rund po 2 rozdania każda para z każdą – w sumie 26 rozdań. Rywalizacja w turnieju była tym razem zacięta i bardzo wyrównana. Czołówka zmieniała się po każdej rundzie. Ostatecznie zwycięzcami została para grodziska Sławomir Nowacki – Roman Wośkowiak reprezentująca klub CK Rondo Grodzisk Wlkp. osiągając wynik 58,08%. Drugie miejsce zajęła para II-ligowej SBS Polonia Nowy Tomyśl Jerzy Kaczmarek i Andrzej Spychała z wynikiem 57,50%. Na trzecim miejscu uplasowali się Edward Kulus z II-ligowego Limaru Poznań i Dariusz Kwiatkowski z SBS Polonia Nowy Tomyśl z wynikiem 56,08%. Dalsze miejsca:

 

4. Piotr Ertel WDK Bez Atu Wolsztyn 54,92 %

    Barbara Ertel

5. Janusz Michalec IOR I Poznań 52,50 %

    Ryszard Wojtowicz UTW Wolsztyn

6. Wiesław Nagraba WDK Bez Atu Wolszyn 50,08 %

    Edward Anglart

7. Włodzimierz Kwiatkowski KTB Konin 49,58 %

    Karol Mońko TB Budowlani Poznań

8. Mieczysław Szczechowiak SBS Polonia Nowy Tomyśl 49,42 %

   Grzegorz Wichtowski

 

W klasyfikacji generalnej po 2 turniejach prowadzi para grodziska Sławomir Nowacki – Roman Wośkowiak z wynikiem 117,97, przed parą nowotomyską Jerzy Kaczmarek – Andrzej Spychała 116,83, natomiast miejsce 5 i 6 zajmują Włodzimierz Kwiatkowski i Karol Mońko z wynikiem 112,08. Ogółem sklasyfikowano 39 zawodniczki i zawodników.

 

Pełne wyniki turnieju można znaleźć tutaj
http://brydzwolsztyn.pl/tur/Grodzisk100715/index.html

 

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w 3 turnieju cyklu, który odbędzie się w piątek 14 sierpnia w CK-R Masarnia o godz. 18.30. Zapraszamy też wszystkich chętnych do obejrzenia zmagań brydżowych.

Facebook